Kod rabatowy

Przystąp do naszego newslettera
i otrzymaj 10% rabatu na kolejne zakupy.

Jak dbać o biżuterię z kryształami Swarovskiego?

Długie kolczyki, połyskujące bransoletki czy okazałe naszyjniki są niezwykłym dodatkiem do naszego stroju. Jak dbać o nie na co dzień, by zachować ich piękny wygląd jak najdłużej? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad.

Czyszczenie biżuterii Swarovskiego

  • Unikaj kontaktu z wodą i chemikaliami
    Pierścionków, bransoletek czy naszyjników od marki Swarovski w żadnym wypadku nie należy czyścić z wykorzystaniem środków chemicznych – mydeł, szamponów, pianek itp. Oznacza to też, że trzeba je zdejmować podczas kąpieli, mycia rąk, zmywania naczyń i wykonywania każdej innej czynności, która mogłaby narazić je na kontakt z jednym z tych środków.

  • Korzystaj tylko ze specjalnie przeznaczonej do tego ściereczki
    W pielęgnacji biżuterii Swarovskiego najlepiej sprawdzą się oryginalne ściereczki tej samej marki. Dostępne są trzy rodzaje ściereczek: jedną do dodatków pokrytych złotem, drugą do akcesoriów powleczonych rodem, a trzecią przeznaczoną specjalnie do kryształów. Używanie ich przyniesie najlepsze efekty i nie uszkodzi biżuterii, a to dzięki charakterystycznemu splotowi materiału, stworzonemu specjalnie z myślą o dodatkach Swarovski. Co więcej, do każdej z nich dołączany jest drobny, metalowy element z dwoma haczykami, na który należy nałożyć ściereczkę. Umożliwia to czyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc (np. przy oprawie).

  • Czyszczenie wykonuj regularnie
    Na akcesoriach osiadają się zanieczyszczenia, pyłki i wydzieliny, które z czasem mogą zmienić ich właściwości. Należy więc systematycznie je usuwać.

Biżuteria Swarovski – postępowanie na co dzień

Podczas codziennego noszenia naszyjników, bransoletek, kolczyków czy pierścionków wykonanych z kryształów nie należy narażać ich na uszkodzenia mechaniczne, jak otarcia czy upadki. Nie najlepszym pomysłem jest też zakładanie ich podczas uprawiania sportu. Warto również odczekać kilka chwil pomiędzy założeniem pierścionków i bransoletek a wklepaniem w skórę kosmetyków. Kiedy zaś ich nie nosimy, dodatki najlepiej przechowywać w oryginalnych opakowaniach, specjalnych woreczkach bądź szkatułkach.

Pamiętaj, że brak odpowiedniej pielęgnacji może skutkować zmatowieniem kryształów, zmianą koloru oraz uszkodzeniami wewnątrz i na zewnątrz kryształu. Regularnie czyszczona biżuteria zachowuje jednak swoją brylancję, a z metalowych części pokrytych rodem lub złotem nie ściera się kolor.