Kod rabatowy

Przystąp do naszego newslettera
i otrzymaj 10% rabatu na kolejne zakupy.

Barwna i odważna biżuteria z kolekcji Giovanny Engelbert

Giovanna Engelbert objęła stanowisko dyrektora kreatywnego marki Swarovski w 2020 roku. Już na początku roku 2021 zadebiutowała jej pierwsza kolekcja biżuterii (nazwana po prostu Kolekcja I), by jesienią uzupełnić ją o kolejne odsłony austriackich kryształów (Kolekcja II). Zaprezentowane przez nią podejście do biżuterii sięga do początków marki i korzysta z wyciągniętych z archiwum szkiców Daniela Swarovskiego. Jednocześnie łamie znane nam reguły, odcina się od wtłaczania jej w utarte szablony i proponuje akcesoria, które mają pomóc nam w wyrażaniu siebie.

Kolor na pierwszym miejscu

To, co jako pierwsze rzuca się w oczy podczas przeglądania biżuterii z rodzin Chroma, Orbita, Lucent i Dulcis, to bogata kolorystyka akcesoriów, tak inna od transparentnych kryształów, jakie najczęściej są kojarzone z marką Swarovski. Elektryzujące barwy i unikalne odcienie sprawiają, że niekoniecznie mamy do czynienia z delikatnością i klasyczną elegancją, a raczej z dużą odwagą.

Równie wielki nacisk, co na kolory, położony został bowiem na rozmiar i geometrię. W kolekcji dominują masywne pierścionki, kolczyki i chokery. W żadnym wypadku nie są to dyskretne ozdoby. Inspirowane technicznymi rysunkami Daniela Swarovskiego, są efektem dociekliwego zgłębiania właściwości materiału, jakim jest kryształ.

Nowe odsłony tradycyjnych kryształów

Podczas projektowania naszyjników, chokerów, pierścionków, bransolet i kolczyków pracowano również nad propozycjami o stonowanej kolorystyce. To na przykład rodziny Mesmera i Millenia – przezroczyste, jak większość biżuterii Swarovskiego, zaciekawiają nas jednak oryginalnymi, wyrazistymi formami i wzornictwem, którego próżno szukać gdziekolwiek indziej.

Swoimi kolekcjami Giovanna Engelbert zachęca do odważnego eksperymentowania i zabawy biżuterią – tak jak i ona eksperymentowała i bawiła się podczas projektowania swoich propozycji. Na tym polega bowiem dobieranie dodatków – to one mają służyć nam, a nie my im. Choć odważne i przyciągające wzrok, mają być przede wszystkim podkreśleniem naszego stylu i osobowości.