Kod rabatowy

Przystąp do naszego newslettera
i otrzymaj 10% rabatu na kolejne zakupy.

Jak wybrać dobry zegarek? Czym jest certyfikat Swiss made?

Podczas wybierania czasomierza – czy to dla siebie, czy na prezent – powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na jego design, ale przede wszystkim na to, z jakich komponentów został wykonany i jakie zastosowano w nim mechanizmy. Jeśli poszukujesz wyjątkowych akcesoriów o jakości udowodnionej certyfikatami, nie idź na kompromisy. Ponadczasową elegancje i wiele lat bezproblemowego działania zapewnią Ci wyroby marki Swarovski, oznaczone certyfikatem Swiss made.

Czym jest certyfikat Swiss made?

Oznaczenie to wbrew pozorom nie dotyczy wszystkich produktów wytwarzanych na terenie Szwajcarii – wręcz przeciwnie, proces jego nadawania jest ściśle regulowany przez prawo szwajcarskie. To właśnie dzięki kryteriom, jakie muszą spełnić wyroby starające się o certyfikat, osiągana jest znana i ceniona na całym świecie jakość.

By zegarek mógł otrzymać oznaczenie Swiss made, musi spełnić kilka rygorystycznych wymagań, które są poświadczeniem jego jakości. Do najważniejszych należą:

  • szwajcarski mechanizm zegarka
  • złożenie produktu w Szwajcarii
  • przeprowadzona w Szwajcarii kontrola końcowa.

Sam mechanizm zegarka spełnia zaś warunki Swiss made, jeżeli został złożony i skontrolowany w Szwajcarii, do jego produkcji użyto co najmniej 60% części składowych pochodzenia szwajcarskiego, i jeśli to w tym kraju wygenerowano co najmniej 60% kosztów jego produkcji.

Wytycznym podlega też proces wytwarzania koperty zegarka. Aby obudowa czasomierza otrzymała certyfikat, w Szwajcarii musi zostać przeprowadzony co najmniej jeden z następujących etapów jej produkcji: tłoczenie, toczenie lub polerowanie, a także jej złożenie i kontrola końcowa. W przypadku koperty również obowiązuje przepis o wygenerowaniu 60% kosztów produkcji w Szwajcarii.

Wyjątkowe akcesoria od marki Swarovski

Wszystkie zegarki Swarovski posiadają certyfikat Swiss made. Są więc połączeniem szwajcarskich metod produkcyjnych i typowego dla marki designu z wykorzystaniem kryształów Swarovskiego. To modne, eleganckie wyroby o mechanizmie kwarcowym, dostępne w szerokiej gamie modeli dla kobiet i mężczyzn. Postaw więc na akcesoria najwyższej jakości. Bogatą kolekcję znajdziesz na https://crystalline.pl/8-zegarki.