Kod rabatowy

Przystąp do naszego newslettera
i otrzymaj 10% rabatu na kolejne zakupy.

Jak dobrać odpowiedni kształt okularów przeciwsłonecznych?

Ciepłe, wiosenne i letnie miesiące nadchodzą wielkimi krokami! Oznacza to, że w Twojej torebce koniecznie powinny znaleźć się okulary przeciwsłoneczne. W tym artykule podpowiadamy, jak dobrać je do kształtu twarzy. Dzięki niemu Twoje akcesoria nie tylko ochronią Cię przed słońcem, ale sprawią też, że będziesz świetnie wyglądać.

Kształt oprawek potrafi doskonale podkreślić charakter i dodać stylizacji “pazura”. Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać, by osiągnąć taki efekt? Zacznij od określenia kształtu swojej twarzy. Najczęściej wyróżnia się rysy owalne, okrągłe, kwadratowe i w kształcie serca.

Oprawki do twarzy owalnej

Twarz owalna należy do najbardziej proporcjonalnych. Kości policzkowe są odpowiednio zaakcentowane, czoło nie jest za duże, a podbródek jest niezbyt spiczasty. Posiadaczom takiego kształtu twarzy pasują niemal wszystkie kształty oprawek – nawet te najbardziej wymyślne! Owalna twarz zachęca do eksperymentów. Pamiętaj tylko, żeby unikać modeli, które wygodzą poza jej rysy – w ten sposób możesz zaburzyć proporcje.

Oprawki do twarzy okrągłej

Twarz okrągła jest podobna do owalnej, ale czasem może sprawiać wrażenie nieco “dziecinnej” – to z powodu pełnych policzków. Możemy ją nieco wysmuklić z pomocą oprawek kwadratowych i prostokątnych, dobrze wyglądać będą tu również “kocie oczy”, wayfarery i modele oversize. Unikać należy zaś oprawek okrągłych, jak lenonki.

Oprawki do twarzy w kształcie serca

Twarz w kształcie serca odznacza się szerszym czołem i wąskim, czasami spiczastym podbródkiem. Aby wyrównać proporcje, warto stawiać na okulary przeciwsłoneczne o dosyć delikatnych, zaokrąglonych oprawkach. Dobry efekt mogą przynieść “kocie oczy” - uważaj tylko, by oprawki nie były zbyt szerokie.

Oprawki do twarzy kwadratowej

Twarz kwadratowa, podobnie jak ta w kształcie serca, również wymaga złagodzenia rysów. Znakomicie sprawdzą się tu oprawki o lekko zaokrąglonych dołach i prostej linii brwi. Jeśli chcesz odwrócić uwagę od szerokiej żuchwy, możesz wybrać okulary “kocie oczy”, które pomogą wyrównać proporcje.

Okularów przeciwsłonecznych od marki Swarovski szukaj w ofercie sklepu internetowego Crystalline.